فرمانداری

آرشیو اخبار

دولت تدبیر و امید

جلسه ستاد اربعین استان در شهرستان مهران برگزار شد

استاندار ایلام در جلسه ستاد اربعین: هیچ بهانه ای در عدم اجرایی شدن پروژه های اربعین قابل قبول نیست 🔹استاندار ایلام گفت: دستگاه های درگیر در پروژه های اربعین تنها تا پایان تا پایان شهریورماه فرصت دارند به وعده های خود عمل کنند. 🔹صبح روز پنجشنبه ۳۱ مرداد ماه به اتفاق حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، سردار شاکرمی فرمانده سپاه استان، سردار یاری فرمانده نیروی انتظامی استان، نوذری معاون سیاسی و امنیتی، کرمی معاون امور عمرانی استاندار .دکتر قاسمی فرماندار شهرستان مهران و دیگر مسئولان استانی از پروژه های مسیر ایلام به مهران بازدید کردند در پایان در نشست اربعین در شهر مهران حضور یافت و ضمن تشکر از دست اندرکاران از روند کار ابراز رضایت نسبی کرد و گفت: هیچ بهانه ای در عدم اجرایی شدن پروژه های اربعین قابل قبول نیست و دستگاه های درگیر در کار تنها تا پایان شهریورماه فرصت دارند به وعده های خود عمل کنند. 🔹وی در ادامه خواستار آسفالت کنارگذر غربی، بازگشایی زیرگذرها، احداث سکوهای پایانه برکت ، تکمیل سایه بان ها هر سه منطقه در مهران و تعریض کنارگذر شرقی تا پایان شهریورماه امسال شد و گفت: در حال حاضر برای تسریع در کار پروژه های اربعین ۲۹ میلیارد تومان از اعتبارات ردیف اربعین و ۳۰ میلیارد هم برای تکمیل راه ایلام – مهران اختصاص یافته است. 🔹سلیمانی دشتکی با بیان اینکه اعتباراتی که به استان ابلاغ می شود بایست در کمترین زمان ممکن به پروژه ها تزریق شود، ادامه داد: با پرداخت سریع مطالبات به پیمانکار انگیزه فعالیت و کار در او بالا می رود و البته باید نسبت به پیشرفت فیزیکی پروژه ها این پرداخت ها صورت گیرد. 🔹وی افزود: این اشکال است که اعتبار ابلاغ شده را به پیمانکار پرداخت نکنیم و معطلی و برورکراسی اداری ایجاد کنیم. 🔹نماینده عالی دولت در استان گفت: پیمانکاری که ۴۷ میلیارد تومان طلبکار است وقتی تفاهم می کند که اگر ۱۰ میلیارد دریافت کند کار را ادامه می دهد بدین معنی است که پیمانکار دنبال انجام کار و اجرای پروژه است و اگر پرداخت صورت نگیرد باعث افزایش و انباشت مطالبات پیمانکار و کاهش انگیزه او می شود. 🔹وی با تأکید بر این مطلب که در اسرع وقت به هر سه پیمانکار راه ایلام-مهران متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه پرداخت صورت گیرد، اضافه کرد: تا پایان هفته پیش رو قسط اول اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی که در سفر هیئت بلند پایه اقتصادی اختصاص یافت به میزان یک سوم به این پیمانکاران پرداخت شود و قسط دوم را موکول می کنیم به پیشرفت فیزیکی کار که به درصد تعیین شده برسند. 🔹وی افزود: عملیات اجرایی مقاطع مختلف جاده ایلام به مهران باید تا پایان شهریور به پایان برسد و در صورت اتمام کار، کل اعتبار به این پیمانکاران پرداخت خواهد شد. 🔹استاندار ایلام در پایان با اشاره به چند پروژه ی کاهنده ترافیک در مهران خاطر نشان کرد: راههای دسترسی به پایانه مرزی مهران، جادهای جداگانه ورودی و خروجی پایانه برکت، تونل ها و پل های در دست اقدام، آسفالت کنارگذر غربی، تهیه قیر مورد نیاز پروژه ها بایست تا پایان شهریور ماه به اتمام برسد و در این هیچ مسیر هیچ بهانه ای پذیرفتنی نیست.

دولت تدبیر و امید

💥بخشدار صالح آباد منصوب شد💥

💥بخشدار صالح آباد منصوب شد💥 به پیشنهاد فرماندار مهران و با حکم جناب اقای مهندس سلیمانی دشتکی استاندار ایلام،سرپرست بخشداری صالح آباد منصوب شد. در این جلسه که به ریاست دکتر قاسمی فرماندار مهران و با حضور مسئولان شهرستان و بخش برگزار شد(جعفر چراغی)به عنوان سرپرست بخشداری صالح آباد منصوب شد.

دولت تدبیر و امید

همکاری ۱۴ استان جهت برگزاری کنگره اربعین

اسد قاسمی فرماندار مهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ایلام گفت: امسال شاهد خلق بزرگترین کنگره اربعین خواهیم بود و مسلما حذف ویزای اربعین سبب افزایش تردد زائران از مرز مهران می‌شود. وی افزود: تجربه ثابت کرده آمار ورودی زائر از مرز مهران هر ساله بالاتر می‌رود و این ورودی طی اربعین امسال افزایش چشمگیری خواهد داشت و به همین دلیل با تاکید استاندار از ماه‌ها قبل توسعه زیرساخت‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

دولت تدبیر و امید

جلسه رفع موانع و مشکلات زیرساخت های اربعین در پایانه مرزی مهران برگزار شد .

جلسه رفع موانع و مشکلات زیرساخت های اربعین در پایانه مرزی مهران برگزار شد . پیش بینی می شود امسال باتوجه به حذف ویزا بیش از ۴ میلیون زائر از مرز مهران راهی کربلا شود.

دولت تدبیر و امید

بازدید مدیران ستاد مرکزی اربعین کشور از پایانه مرزی مهران

بازدید مدیران ستاد مرکزی اربعین کشور از پایانه مرزی مهران مدیران ارشد ستاد اربعین کشور از زیرساخت های پایانه مرزی مهران بازدید کردند. در این بازدید معاون امور عمرانی استاندار،فرماندارمهران و هیئتی از ستاد مرکزی اربعین کشور شامل نماینده حوزه حمل و نقل وزارت کشور ، دبیر زیرساخت اربعین و مسئول اداره گذرنامه وزارت امور خارجه حضور داشتند.

دولت تدبیر و امید

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان مهران به ریاست دکتر قاسمی فرماندار برگزار شد

جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان مهران به ریاست دکتر قاسمی فرماندار و با حضور خانم حیدری معاونت مدیرکل آموزش و پرورش استان و سایر اعضا برگزار گردید، در ارتباط با مباحث و مشکلات حوزه آموزش و پرورش مهران بحث و گفتگو شد و تصمیماتی اتخاذ و جهت اجرا مصوب گردید. 🔸مهمانان ویژه این جلسه نفرات برتر کنکور مهران در سال 98 و همچنین قهرمانان ورزشی بودند، که در پایان این جلسه از آنان تقدیر بعمل آمد.