فرمانداری

آرشیو اخبار

دولت تدبیر و امید

عیادت دکتر قاسمی فرماندار شهرستان مهران به همراه جناب سرهنگ گندمی جانشین نیروی انتظامی از یکی از زائرین که در کربلا معلی دچار عارضه قلبی شده بود.

عیادت دکتر قاسمی فرماندار شهرستان مهران به همراه جناب سرهنگ گندمی جانشین نیروی انتظامی از یکی از زائرین که در کربلا معلی دچار عارضه قلبی شده بود. 🔹این زائر عصر امروز از مرز بین المللی مهران وارد کشور شد و در بیمارستان امام حسین(ع) شهر مهران در بخش Icu بستری شد. 🔹 دکتر قاسمی فرماندار مهران ضمن عیادت از این زائر دستور ویژه جهت رسیدگی و مداوای هر چه بهتر این مصدوم از تیم پزشکی خواستار شد.

دولت تدبیر و امید

بازدید استاندار کرمانشاه از پایانه مرزی مهران

مهندس بازوند استاندار کرمانشاه و هیئت همراه از مرز بین المللی مهران بازدید کردند. 🔸بازوند: هدف از این سفر بازدید از زیرساخت های اربعین و کسب تجارب مرز مهران در برگزاری کنگره بزرگ اربعین است. ▫️در این بازدید که سالاری، نوذری و کرمی معاونین استانداری کرمانشاه و ایلام و قاسمی فرماندار مهران، بازوند را همراهی می کردند وی در پایان بازدید از پایانه مرزی مهران از آماده بودن زیرساخت ها در این مرز خبر داد و گفت: با توجه به پیشینه خوب مرز مهران در ایام اربعین به قصد کسب تجربه و الگو برداری از کارهای خوب انجام شده به استان ایلام و مرز مهران سفر داشتیم، که انشاء الله بتوانیم باتوجه به باز شدن مرز خسروی از آن در ایام اربعین استفاده کنیم. ▫️وی در ادامه گفت: در اینجا لازم است از زحمات خوب استاندار ایلام و مجموعه همکاران به خاطر اقدامات خوب انجام شده تقدیر و تشکر شود.

دولت تدبیر و امید

بررسی مشکلات روستای چنگوله با عنایت به دستور ویژه دکتر قاسمی فرماندار شهرستان مهران

بررسی مشکلات روستای چنگوله با عنایت به دستور ویژه دکتر قاسمی فرماندار شهرستان مهران 💢 در خصوص نصب تیر برق در مسیر منازل احداثی جدید و روشنایی معابر و پل فلزی وامتیاز خطوط تلفن ثابت ▫️در این بازدید معاون برنامه ریزی و امور عمرانی ، بخشدار مرکزی ،ابفای روستایی ،بنیاد مسکن،ورزش جوانان،مخابرات،برق حضور داشتند

دولت تدبیر و امید

نشست هماهنگی مرزی دکتر قاسمی فرماندار مهران در پایانه مرزی با حضور آقای آل صادق معاون محترم سفارت ایران در عراق، سرلشکر علاء غریب فرمانده جدید پلیس استان واسط ، مسئول پایانه مرزی زرباطیه در راستای تر

نشست هماهنگی مرزی دکتر قاسمی فرماندار مهران در پایانه مرزی با حضور آقای آل صادق معاون محترم سفارت ایران در عراق، سرلشکر علاء غریب فرمانده جدید پلیس استان واسط ، مسئول پایانه مرزی زرباطیه در راستای تردد زائرین اربعین حسینی، تسهیل در تردد ،خدما‌ت رفاهی و زیرساخت‌ها 💢دکتر قاسمی ضمن خوش آمد گویی به جناب آقای آل صادق، سرلشکر علاء غریب و هیئت همراه اظهار داشت: با توجه به اینکه پیش‌بینی ما این است که در ایام اربعین پیش رو جمعیتی قریب بالای ۴ میلیون نفر از مرز بین‌المللی مهران تردد خواهد داشت انتظار داریم سرعت اینترنت در گیت‌های گذرنامه مرز زرباطیه تقویت شود و ضمن توجه به زیرساخت ها در داخل عراق تعامل چون سنوات گذشته ادامه داشته باشد. ▫️ سرلشکر علاء غریب قول داد، در خصوص افزایش نیروی انسانی در گیت‌های گذرنامه برای فعالیت شبانه روزی در ایام اربعین اقدام نماید. و همچنین برای کسب مجوز آمبولانسهای ایران تا شهر کوت استان واسط در عمق ۸۰ کیلومتری خاک عراق و ارائه خدمات پزشکی تلاش نماید. طرف عراقی از تکمیل ساختمان پایانه مرزی زرباطیه تا اربعین سال آینده خبر داد .

دولت تدبیر و امید

جلسه ستاد اربعین شهرستان مهران به ریاست دکتر قاسمی فرماندار برگزار شد/

جلسه ستاد اربعین شهرستان مهران به ریاست دکتر قاسمی فرماندار با حضور کلیه اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید. در این جلسه تعدادی از مسئولین به جمعبندی از اقدامات انجام گرفته در حوزه اربعین ( زیرساخت ها ،ساماندهی پارکینگ ها و برنامه ریزی در تسریع و تسهیل ترددات زوار) پرداختند.

دولت تدبیر و امید

حضور دکتر قاسمی فرماندار شهرستان مهران در بین عزاداران حسینی در روستای چالاب و چنگوله

حضور دکتر قاسمی فرماندار شهرستان مهران به همراه معاون برنامه ریزی و بخشدار مرکزی در بین اهالی محترم روستاهای #چالاب و #چنگوله و شرکت در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع)

دولت تدبیر و امید

دیدار عوامل اجرایی ستاد اربعین شهرستان کاشان با دکتر قاسمی فرماندار مهران

دیدار عوامل اجرایی ستاد اربعین شهرستان کاشان با دکتر قاسمی فرماندار مهران در خصوص برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم اربعین در حوزه پشتیبانی و خدمات به زوار اربعین حسینی

دولت تدبیر و امید

جلسه هم اندیشی با بزرگان ایلات و طوایف با حضور امام جمعه ، فرماندار و اعضای شورای تامین در سالن جلسات فرمانداری مهران برگزار گردید.

دکتر قاسمی فرماندار شهرستان مهران در این جلسه گفت؛ ▫️۱۲۰ روز هست ،خادم و خدمتگزار شما هستم. ▫️گام اول #اربعین از شهر شهیدان مهران آغاز می‌شود، هدف از این جلسه در سه موضوع می باشد: ۱- اربعین ۲- انتخابات ۳- سامانه گرمسیری ▫️نماینده عالی دولت در شهرستان اظهار داشت: مهران کانون توجهات استان ،کشور و فراتر از آن است، نگاه ما امسال به اربعین متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است. ▫️در روزهای آینده تولید نفت از سایت نفتی سروک آذر به ۶۰ هزار بشکه نفت می رسد امیدوارم با آغاز فاز دوم سروک شاهد شکوفایی بهتر در حوزه شهرستان و جذب نیروی بومی در این سامانه باشیم. ▫️دکتر قاسمی در پایان افزود: رقابت در مسائل ایدیولوژی ( مراسمات مذهبی ) صلاح نیست و همچنین ساماندهی پارکینگ سطح شهر باید توسط شهرداری مدیریت و درخواست قبرستان در محدوده امامزاده سید حسن(ع) با همت بزرگان شهر و کمک شهردار حل و فصل شود.

دولت تدبیر و امید

استاندار ایلام: ایلام آماده برگزاری یک اربعین باشکوه است

استاندار ایلام: ایلام آماده برگزاری یک اربعین باشکوه است استاندار ایلام گفت: زمینه برگزاری یک اربعین باشکوه در ایلام فراهم شده است به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام صبح امروز در دیدار با دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت پروژه های اربعین، از آمادگی استان برای برگزاری مراسم اربعین گفت و تصریح نمود: با برنامه ریزی صورت گرفته زمینه برگزاری یک اربعین باشکوه در ایلام فراهم شده است. وی با اشاره به پایش روزانه پروژه های اربعین در استان گفت: علاوه بر اینکه دستگاه های مربوطه بصورت هفتگی گزارش خود را از روند پروژه های مسیر اربعین در ستاد اربعین ارائه می دهند، هر هفته از مسیرهای منتهی به مهران بازدید بعمل می آید. سلیمانی دشتکی در ادامه گزارشی از روند بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان ارائه داد و گفت: روند بازسازی در این مناطق و عملکرد دستگاه های مسئول در این حوزه بطور روزانه و هفتگی رصد و پایش می شود. وی ادامه داد: سعی و تلاش ما این است که تا قبل از مراسم اربعین مسائل و مشکلات مناطق سیل زده سر و سامان یابد تا با تمرکز بیشتر به موضوع اربعین پرداخته شود. استاندار ایلام در پایان از وزیر کشور جهت سفر به استان دعوت بعمل آورد.

دولت تدبیر و امید

جلسه شورای اداری بخش #صالح_آباد به ریاست مهندس چراغی سرپرست بخشداری برگزار گردید.

جلسه شورای اداری بخش صالح_آباد به ریاست مهندس چراغی سرپرست بخشداری برگزار گردید. 💢 مهم ترین مباحث این جلسه همبستگی و هماهنگی کلیه ادارات سطح بخش ، بخصوص دستگاه های خدمات رسان ارسال برنامه های هفته_دفاع_مقدس و بازگشایی_مدارس (توسط سپاه و نمایندگی آموزش و پرورش) و همچنین شرکت مدیران در مراسم آبروی محله و برگزاری یادواره شهدای روستایی چم آب

دولت تدبیر و امید

کارگروه پدافند غیر عامل شهرستان مهران به ریاست دکتر قاسمی فرماندار وباحضور جناب آقای موسوی مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری ایلام در سالن جلسات فرمانداری مهران برگزار گردید.

کارگروه پدافند غیر عامل شهرستان مهران به ریاست دکتر قاسمی فرماندار وباحضور جناب آقای موسوی مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری ایلام در سالن جلسات فرمانداری مهران برگزار گردید. 💢 دکتر قاسمی در این جلسه اظهار داشت: ➖ پدافند غیرعامل در واقع آماده سازی امکانات و تجهیزات برای افزایش ایمنی و کاهش آسیب پذیری است تا بتوان با ارتقا و پایداری ایمنی، خسارات و آسیب ها را در زمان مخاطرات به حداقل رساند. در ادامه افزود: ➖ آموزش ، یکی از نیازهای اساسی در همه عرصه هاست و در بحث پدافند غیرعامل نیز، ارائه آموزش های لازم به مردم و مسئولان و انجام اقدامات فرهنگی به منظور ارتقای آمادگی و پایداری در حوزه های مختلف ضروری است.

دولت تدبیر و امید

دیدار عوامل اجرایی ستاد اربعین استان مرکزی با دکتر قاسمی فرماندار شهرستان مهران

دیدار عوامل اجرایی ستاد اربعین استان مرکزی با دکتر قاسمی فرماندار شهرستان مهران در خصوص برگزاری هرچه باشکوهتر مراسم اربعین در حوزه های زیرساخت، پشتیبانی و خدمات شهری