فرمانداري شهرستان مهران

آرشیو اخبار

دولت مردمي ايران قوي

💥 بازدید سرپرست فرمانداری از واحد‌های صنفی مهران 💥

به گزارش روابط عمومی فرمانداری،شفیعی سرپرست فرمانداری مهران به همراه اعضای ستاد تنظیم بازار شهرستان به منظور کنترل و نظارت بر وضعیت بازار و خبازی های سطح شهر بازدید به عمل آورد. دراین بازدید شفیعی بریکسان بودن نرخها،نصب قیمت اجناس بصورت واضح وروشن،بالا بردن کیفیت نان ،رعایت وزن نانها وبهداشت محیط وفردی درمراکز عرضه اقلام مصرفی مردم ونانواییها تاکید داشتند. شفیعی گفت:بازدید از بازار به صورت مداوم صورت خواهد گرفت و تا زمانی که همه قیمت ها در حوزه شهر و شهرستان تثبیت نشود این بازرسی ها ادامه خواهد داشت.

دولت مردمي ايران قوي

💥دیدار شفیعی سرپرست فرمانداری مهران با عشایر ایل قجر(منطقه کانی سخت)

صبح امروز پنجشنبه ۳۰دیماه شفیعی سرپرست فرمانداری مهران به اتفاق اعضای شورای تأمین شهرستان و مدیرکل امور عشایری استان و جمعی از مدیران مرتبط با مشکلات منطقه عشایری ارتفاعات کولک(کانی سخت)علیرغم شرایط بارندگی در بین عشایر عزیز ایل قجر حضور پیدا کردند. شفیعی در این دیدار گفت:خدا را شاکریم که امروز فرصتی پیش آمد و در جمع شما عزیزان حاضر شدیم گرامی میداریم یاد و خاطره شهدای ایل قجر شهدای کانی سخت، مردم ایل قجر مردمی بسیار مهربان، ولایی، دوستدار نظام و همیشه همراه، همیار و کمک کار نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و هستند،هر زمانی که نظام به وجودشان نیاز داشته پا به رکاب بوده‌اند و اگر دشمنی چشم طمع به مرزهای جمهوری اسلامی و مردم داشته باشد اولین کسانی که ورود پیدا کرده و در مقابل دشمنان ایستادگی کرده‌اند و همراه با نیروهای نظامی حرکت نموده اند عشایر منطقه بوده. وی در ادامه افزود: حسب قولی که به مردم ایل قجر داده بودیم امروز رو خدمت شما عزیزان رسیدیم و با توجه به اینکه در بهمن ماه قرار بر این است که یادواره شهدای ایل قجر در این منطقه برگزار شود هر آنچه که نیاز باشد در شهرستان ما در خدمت شما خواهیم بود . وی به نقش مهم عشایر در مرزها اشاره کرد و گفت: عشایر ما قشری هستند که هیچ گونه زحمتی برای نظام نداشته و همواره در کنار نظام بوده‌اند و در فضای مرزی باعث ایجاد امنیت و آرامش هستند. سرپرست فرمانداری مهران گفت:در دولت انقلابی مدیران برای رفع مشکلات مردم باید جهادی عمل کرده و ضمن رعایت قانون در جهت حمایت از عشایر پای کار باشند. لازم به ذکر است در این بازدید مشکلات منطقه توسط اهالی بیان و دستوراتی را توسط فرماندار مهران برای حل مشکلات به ادارات مرتبط صادر گردید. از جمله موارد و مشکلاتی که بیان شد بحث آب،برق رسانی،تسطیح و مرمت جاده دسترسی،علوفه،رفع کمبود آرد،احداث مدرسه که توسط آموزش و پرورش و بسیج سازندگی سپاه قول همکاری لازم داده شد.

دولت مردمي ايران قوي

💥جلسه قرارگاه عملیاتی کرونا استان در شهرستان مهران برگزار شد 💥

به گزارش روابط عمومی فرمانداری،جلسه قرارگاه عملیاتی کرونا استان در شهرستان مهران به ریاست دکتر رستم زاد فرمانده قرارگاه و با حضور شفیعی سرپرست فرمانداری مهران و سایر اعضا در سالن جلسات فرمانداری مهران برگزار شد. در این جلسه رستم زاد گفت:خوشبختانه وضعیت کرونا در استان در حالت پایداری می باشد که با توجه به شیوع سویه جدید(امیکرون)بیم آن می رود که در روزهای آینده شرایط تغییر کند. وی در ادامه افزود:با توجه به اینکه این سویه(امیکرون) در کشورهای همسایه در حال گسترش می باشد احتمال آنکه از مرز مهران وارد کشور شود بسیار زیاد است که می طلبد تمامی دستگاه های نظارتی بهداشتی و هلال احمر در کنترل سلامت افراد بیش از پیش دقت کافی را داشته و با مدارک معتبر(تست PCRمنفی،کارت واکسیناسیون)افراد را شناسایی کنند. رستم زاد در این جلسه به وضعیت واکسیناسیون در شهرستان مهران اشاره کرد و گفت:واکسیناسیون در مهران خیلی خوب است و روستاهایی که در این زمینه کم کاری کرده بوده در وضعیت بسیار خوب و افزایشی قرار گرفته اند که جا دارد از زحمات مجموعه شهرستان تقدیر و تشکر به عمل آید. در این جلسه شفیعی سرپرست فرمانداری مهران ضمن عرض خیر مقدم به اعضا حاضر ، گزارش کاملی از وضعیت مبتلایان، واکسیناسیون و اقدامات صورت گرفته ارائه و نیز در مورد ورود دستگاه های اداری همچون حج و زیارت،گمرکات استان و نیز دستگاه های خدمات رسان و افزایش اکیپ های کنترل سلامت مستقر در پایانه مرزی پیشنهاداتی را به فرمانده قرارگاه ارائه دادند. و در پایان جلسه مصوباتی نیز اتخاذ گردید.

دولت مردمي ايران قوي

💥مانور مبارزه با سویه امیکرون در پایانه مرزی مهران مهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ،صبح امروز مانور مبارزه با سویه امیکرون با حضور دکتر رستم زاد فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا،شفیعی سرپرست فرمانداری و اعضای قرارگاه استان و شهرستان در پایانه مرزی مهران برگزار شد. این مانور با هدف اجرای اقدامات پیشگیرانه و بررسی سطح آمادگی و توانایی عوامل دستگاه های ذیربط مستقر در مرز برای جلوگیری از ورود اتباع خارجی مبتلا و هدایت بیماران ایرانی با وسیله نقلیه شخصی به مقصدهای محل سکونت افراد و بنا به ضرورت قرنطینه افراد در محل تعیین شده به منظور گذراندن دوره نقاهت برگزار گردید‌. در پایان این مانور به اتفاق اعضا از محوطه گمرک تجاری و نیز محل های مشخص شده جهت قرنطینه افراد مبتلا بازدید به عمل آمد.

دولت مردمي ايران قوي

💥 بازدید معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری از واحد‌های صنفی خبازی سطح شهر

♦️به گزارش روابط عمومی فرمانداری،در راستای نظارت های مستمر بر واحدهاي تولیدی صنفی خبازی شهرستان مهران بازرسی مشترک کارگروه تنظیم بازارشهرستان مهران و با حضور جعفری معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری،صبح روز سه شنبه مورخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ در راستای کنترل نظارت بر بازار در ساعت ۶:۳۰ دقیقه صبح ازخبازی های سطح شهر بازدید به عمل آمد و مواردی از قبیل کمیت و کیفیت ، ساعت کار ، و موارد بهداشتی مورد تاکید قرار گرفت. لازم به ذکر است، متصدیان چند واحد خبازی هم بعلت تعطیلی خودسرانه اعمال قانون و کسر سهمیه آرد ماهیانه بعمل آمد.

دولت مردمي ايران قوي

💥جلسه کمیته بانوان مهران برگزار شد💥

به گزارش روابط عمومی فرمانداری،جلسه کمیته بانوان به ریاست جعفری معاون عمرانی فرمانداری مهران وبا حضور اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. این جلسه به منظور ولادت حضرت فاطمه(س)و هفته زن و نیز ارائه برنامه های پیشنهادی دهه فجر برگزار گردید.

دولت مردمي ايران قوي

بازديد از نقاط حادثه خيز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری صبح امروز شفیعی سرپرست فرمانداری مهران از روند اجرای پروژه بازسازی و مقاوم سازی یکدستگاه پل واقع در محور مهران به مرز که بواسطه نشست فنداسیون پل اسیب دیده بود بازدید به عمل آورد. لازم به ذکر است این پل توسط اداره راهداری و حمل نقل شهرستان مهران شامل عملیات پی کنی،بتن ریزی، ایمنی و مقاوم سازی میشود. پیش بینی میشود در هفته جاری این پروژه به اتمام برسد. همچنین در ادامه بازدید میدانی، به منظور شناسایی نقاط حادثه ساز محورهای مواصلاتی منتهی به شهرستان و ارائه راهکارهای لازم با حضور شفیعی سرپرست فرمانداری ، دادستان شهرستان ، فرمانده نیروی انتظامی و رئیس پلیس راه مهران -ایلام و مدیر اداره راهداری و حمل نقل شهرستان مهران بازدید بعمل امد.

دولت مردمي ايران قوي

💥 بازدید سرپرست فرمانداری از واحد‌های صنفی مهران💥

به گزارش روابط عمومی فرمانداری،شفیعی سرپرست فرمانداری مهران به همراه اعضای ستاد تنظیم بازار شهرستان به منظور کنترل و نظارت بر وضعیت بازار و خبازی های سطح شهر بازدید به عمل آورد. دراین بازدید شفیعی بریکسان بودن نرخها،نصب قیمت اجناس بصورت واضح وروشن،بالا بردن کیفیت نان ،رعایت وزن نانها وبهداشت محیط وفردی درمراکز عرضه اقلام مصرفی مردم ونانواییها تاکید داشتند،وی به مدیران مربوطه یادآور شد،اینگونه بازدیدها بایدغیرمترقبه وپیش بینی نشده باشد،تا مدیران با واقعیت ها روبرو شوند.

دولت مردمي ايران قوي

مانور مبارزه با سویه آمیکرون در شهرستان مهران

مانور مبارزه با سویه آمیکرون با هدف اجرای اقدامات پیشگیرانه و بررسی سطح آمادگی و توانایی عوامل دستگاه های ذیربط مستقر در مرز برای جلوگیری از ورود اتباع خارجی مبتلا و هدایت بیماران ایرانی با وسیله نقلیه شخصی به مقصدهای محل سکونت افراد و بنا به ضرورت قرنطینه افراد در محل تعیین شده به منظور گذراندن دوره نقاهت در صبح روز چهارشنبه 22دی ماه با حضور جاسمی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری و روسای بهداشت و درمان ، هلال احمر ، میراث فرهنگی ،پایانه مرزی و گذرنامه برگزار شد

دولت مردمي ايران قوي

💥 استارت ساخت مجتمع عظیم رفاهی آستان قدس رضوی در مهران طی روزهای آینده

باموافقت استاندارمحترم ایلام وسرپرست فرمانداری مهران احداث یک مجتمع رفاهی بزرگ بااعتبار۱۰۰میلیاردتومان ازطرف آستان قدس رضوی درمرزمهران برای خدمات دهی به زائران اربعین حسینی درروزهای آینده استارت زده خواهد شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری، با توجه به این که مرز مهران توفیق میزبانی زائران آقا اباعبدالله الحسین(ع) را دارد همه ساله خیل عظیم زائران برای زیارت اربعین حسینی و همچنین تشرف به عتبات عالیات را دارند، از سوی آستان قدس رضوی تصمیم بر آن شد که در صورت همکاری مسئولان در استان مجتمع عظیم رفاهی در مرز مهران احداث شود. طی جلساتی که با استاندار محترم ایلام جناب آقای دکتر بهرام نیا و شفیعی سرپرست فرمانداری مهران برگزار شد، این امر محقق شد و زمینی به مساحت25000متر مربع در اختیار آستان قدس رضوی قرار گرفت. لازم به ذکر است این مجتمع دارای رستوران ،کارخانه یخ ،استراحتگاه موقت، آشپزخانه و ...پیش‌بینی شده و طی بازه زمانی ۳ الی ۴ ساله و در چند مرحله با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان ساخته خواهد شد.