فرمانداري شهرستان مهران

آرشیو اخبار

دولت تدبیر و امید

فرماندار مهران گفت:تاکنون620دوز واکسن کرونا به شهرستان اختصاص داده شده است

ه گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهران دکتر اسد قاسمی در هفتاد و پنجمین جلسه ستاد کرونای شهرستان که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۶۶۱ نفر در این شهرستان به کرونا مبتلا شده که مهران در این راستا در رده هفتم مبتلایان استانی قرار دارد. ▫️وی افزود: همچنین در این مدت ۲۸ فوتی ناشی از کرونا ویروس در شهرستان مهران ثبت شده که در این زمینه در رده نهم استانی قرار دارد. ▫️فرماندار مهران گفت: قریب یک سوم فوتی های کرونایی استان در آرامستان های شهرستان دفن شده است. ▫️وی ادامه داد: از ۵ دی ماه سال ۱۳۹۹ تا کنون تنها یک مورد فوتی کرونا در مهران ثبت شده که این امر مهم نشان از کنترل روند پیک های متوالی کرونا در این شهرستان است. ▫️قاسمی بیان داشت: در حال حاضر تنها ۵ بیمار کرونایی در بیمارستان مهران بستری است که حال سه  نفر از آنها روبه بهبودی است و به زودی ترخیص می شوند. ▫️فرماندار مهران در پایان خاطر نشان کرد: تمامی پروتکل های بهداشتی در مرز مهران و بخش ترانزیت کالا به خوبی رعایت و در این زمینه مشکلی وجود ندارد. ▫️از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۱هزار نفر از شهروندان تست PCR تست رپید انجام دادند که از این میزان ۱۶۶۱ نفر از شهروندان این شهرستان به ویروس کرونا مبتلا شده است.

دولت تدبیر و امید

بازدید دکتر قاسمی فرماندار شهرستان مهران از گمرک و پایانه مرزی شهید سپهبد قاسم سلیمانی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهران صبح امروز چهارشنبه مورخ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ دکتر قاسمی فرماندار ، جاسمی معاون سیاسی امنیتی فرماندار به همراه اعضای شورای تامین شهرستان از گمرک و پایانه مرزی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در راستای اعمال محدودیت های جدید کرونایی بازدید میدانی داشتند. 🔹دکتر قاسمی در این بازدیدها خواستار نظارت و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط رانندگان،تجار،مسولین و کارکنان شاغل در مرز شد .

دولت تدبیر و امید

آیین تقدیر و تجلیل از فرهنگیان

به گزارش روابط‌ عمومی فرمانداری شهرستان مهران صبح امروز ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ، با حضور حجت الاسلام والمسلمین امینی امام‌جمعه ، دکتر قاسمی فرماندار و کلیه اعضای شورای آموزش‌ وپرورش شهرستان ، آیین تقدیر و تجلیل از فرهنگیان در سالن جلسات فرمانداری مهران برگزار گردید. 🔹در این آیین که معاونین، معلّمین و بازنشستگان، این اداره حضور داشتند، از زحمات آنان خصوصا در ایام کرونا که با مشقّت‌های آموزشی روبرو بودند، تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

دولت تدبیر و امید

فرماندار شهرستان مهران : محدودیتی برای صادرات کالا در مرز مهران وجود ندارد

اسد قاسمی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: با توجه به شیوع موج چهارم کرونا در کشور و استان ایلام، خوشبختانه در شهرستان مهران همکاری مردم و تلاش اعضای ستاد در راستای اجرایی شدن مصوبات سبب کاهش مبتلایان به کرونا در این شهرستان مرزی شده است. وی بیان کرد: در حال حاضر تنها پنج نفر در بیمارستان مهران بستری هستند و خوشبختانه در چهار ماه گذشته این شهرستان هیچ گونه فوتی ناشی از کرونا در شهرستان نداشته است. وی با اشاره به اینکه پنج روستای شهرستان مهران سفید هستند، گفت: اگر همکاری و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم نبود، قطعاً کنترل کرونا در شهرستانی که حدود ۱۵ هزار نفر جمعیت شناور، کارگر، عشایر و شرکت‌های فعال دارد ممکن نبود و شاهد افزایش مبتلایان بودیم. قاسمی عنوان کرد: با توجه به بحرانی شدن وضعیت کرونا در کشور عراق مرز مسافرتی مهران بر روی زائران و مسافران این پایانه مسافری تعطیل است. وی تصریح کرد: مرز تجاری مهران با رعایت کامل دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی باز است و محدودیتی برای صادرات کالا وجود ندارد، هر دو هفته یک بار از همه تجار، ترخیص کاران و کارگران تست کرونا گرفته می‌شود و گیت ها نیز به صورت روزانه رصد و تحت کنترل هستند.

دولت تدبیر و امید

جلسه ستاد کرونا شهرستان به ریاست دکتر قاسمی فرماندار شهرستان مهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهران صبح امروز پنجم اردیبهشت ۱۴۰۰ هفتاد و سومین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کروناویروس و بیست و دومین جلسه قرارگاه شهید سلیمانی با حضور حجت الاسلام و المسلمین امینی امام جمعه مهران ، اعضای شورای تامین در سالن جلسات فرمانداری به ریاست دکتر قاسمی فرماندار به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید. فرماندار مهران: ۱۰هزار شهروند مهرانی تست کرونا دادند قاسمی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۰هزار نفر از شهروندان تستPCR تست رپید انجام دادند که از این میزان یک هزار و ۵۵۶ نفر از شهروندان این شهرستان به ویروس کرونا مبتلا شده است. فرماندار مهران در گفت گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، اظهار کرد: در حال حاضر تنها 5 نفر در بیمارستان مهران بستری هستند و خوشبختانه در 4ماه گذشته این شهرستان هیچ گونه فوتی ناشی از کرونا در نداشته ایم.   «اسد قاسمی» تصریح کرد: باتوجه به شیوع موج چهارم کرونا در کشور و استان ایلام خوشبختانه در شهرستان مهران همکاری مردم و تلاش اعضای ستاد در راستای اجرایی شدن مصوبات سبب کاهش مبتلایان به کرونا در این شهرستان مرزی شده است.   وی بیان کرد: با توجه به بحرانی شدن وضعیت کرونا در کشور عراق مرز مسافرتی مهران بر روی زائران و مسافران این پایانه مسافری تعطیل است.     فرماندار مهران تصریح کرد: مرز تجاری مهران با رعایت کامل دستورالعمل ها و پروتکل‌های بهداشتی باز است و محدودیتی برای صادرات کالا وجود ندارد و هر دو هفته یک بار از همه تجار، ترخیص کاران و کارگران تست کرونا گرفته می شود وگیت ها نیز به صورت روزانه  رصد و تحت کنترل هستند.

دولت تدبیر و امید

جلسه اطفاء حریق شهرستان به ریاست جاسمی معاون سیاسی فرمانداری مهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مهران صبح امروز چهارشنبه مورخ ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ جلسه کمیته اطفاء حریق شهرستان به ریاست آقای جاسمی معاون سیاسی امنیتی و انتظامی فرمانداری با حضور کلیه اعضای این کمیته در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

دولت تدبیر و امید

سه شاخصه مدیر انقلابی در عملکرد فرماندار مهران هویدا است

سه شاخصه مدیر انقلابی در عملکرد فرماندار مهران هویدا است ✍سمیه محمدی آفتاب ایلام| طلیعه سخن را با فرازی از مقام معظم رهبری در بیان شاخص‌های مدیران انقلابی مُزین می کند که فرموده است"ما جز با کار جهادی و کار انقلابی نخواهیم توانست این کشور را به سامان برسانیم. در همه‌ی بخش‌ها، کمربسته بودنِ مثل یک جهادگر لازم است‌؛ این اگر بود، کارها راه می‌افتد؛ این اگر بود، بن‌بست‌ها باز می‌شود، شکافته می‌شود؛ [یعنی] کار فراوان، پُرحجم و باکیفیّت و مجاهدانه و انقلابی." با الهام از رهنمودهای معظم له که کارفرآوان، پرحجم و با کیفیت و مجاهدانه و انقلابی را شاخصه مدیران انقلابی می‌داند.نگاهی خواهیم داشت به عملکرد اسد قاسمی فرماندار مهران که سه شاخصه مدیر انقلابی در عملکرد وی هویدا است. تعامل برون سازمانی و وحدت نظر در اجرای امورات شهرستان استراتژیک مهران، مدیریت بر منابع و داشته‌های شهرستان ، حساسیت مرزی و امنیت بی چون و چرای مرزهای این شهرستان، مردم داری و از مردم بودن، حضور شبانه روزی در میان مردم برای برطرف کردن مشکلات و نارسایی‌ها و کمبودهای این شهرستان از اسد قاسمی ، فرمانداری ساخته است که بمانند دیروزش در میادین نبرد و پاسداری از مرزهای عزت و شرف ایران پر افتخار، امروزش نیز به مردم داری، تلاش و برقراری امنیت ، توسعه اقتصادی ، افزایش تولید و عمل به شعار سال از "توان کار فراوان، پُرحجم ، باکیفیّت ، مجاهدانه و انقلابی." برخوردار باشد. پاسخگویی اسد قاسمی حتی در حال بستری در بیمارستان امام حسین مهران به دلیل افت فشار ناشی از فراوانی و حجم کار نیز برای مدیری که عزم خدمت به مردم و برای مردم دارد . نام نیکی است که این قلم سپاسگزار آن است. با این وصف امروز اسد قاسمی فرماندار مهران در حالی که در بیمارستان به علت افت فشار بستری بود از پاسخگویی به خبرنگار آفتاب ایلام در مهران استقبال کرد و در همان حال به سئوالات خبرنگار پاسخ داد و کسالت جسم نتوانست او را از پاسخگو بودن باز دارد . و این چنین بود که مردم و دغدغه مردم و برای مردم بودن امروز در مرعی و منظر خبرنگار آفتاب ایلام در عملکرد قاسمی هویدا بود که انشاالله خداوند توفیق خدمت بیشتر به فرماندار مهران عنایت نماید و چنین مدیرانی برای خدمتگزاری در استان ایلام را افزون نماید تا توسعه و اعتلای کشور و استان را شاهد باشیم. ________ گروه نشریات سفیر ایلام

دولت تدبیر و امید

جلسه ستاد کرونا شهرستان به ریاست جاسمی معاون سیاسی فرمانداری مهران برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مهران صبح امروز دوشنبه مورخ ۲۳ فروردین ۱۴۰۰ جلسه ستاد پیشگیری از بیماری کرونا ویروس با دستور کار پیش بینی تمهیدات ویژه جهت مدیریت و مقابله با این بیماری به ریاست معاون سیاسی امنیتی و انتظامی فرمانداری شهرستان برگزار شد. ▫️طالب جاسمی معاون سیاسی امنیتی و انتظامی فرمانداری مهران در جلسه هماهنگی ستاد پیشگیری از بیماری کرونا ویروس اعلام کرد : با توجه به همه گیری دوباره  بیماری کرونا و وضعیت آن در شهرستان لازم است که پروتکل های بهداشتی  حتما با دقت بیشتری از سوی مردم  رعایت شود .

دولت تدبیر و امید

فرماندار شهرستان مهران با صدور پیامی سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و افتتاح حساب 100 حضرت امام (ره) را گرامیداشت

بسم الله الرحمن الرحیم  فرمان تاریخی حضرت امام خميني(ره) مبنی بر افتتاح حساب ۱۰۰ و به تبع آن تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نخستين روزهاي پس از استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی، نمونه بارزي از  اقدامات ارزشمند و ماندگار در تاريخ انقلاب اسلامي و بيانگر اهميت فقرستيزي و محروميت زدايي در نگاه ژرف و مواضع  ارزشي بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران است. نهادي كه بنا به فرمايش مقام معظم رهبري(مدظله العالي) از برکات مستمر و صدقات جاریه امام راحل محسوب مي شود و از ابتداي شكل گيري آن تا به امروز، منشاء خدمات فراواني در راستاي حمايت عملي از اقشار نيازمند و محروم به ویژه در تامین مسکن محرومان، محرومیت زدایی در روستاها و بازسازی مناطق آسیب دیده بوده است و در شهرستان مهران هم شاهد فعاليت ها و اقدامات ارزنده اين نهاد هستيم. اینجانب ضمن تبریک سالروز تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، در سال تولید , پشتیبانی ها , موانع زدایی ها , توفیق روز افزون همه خدمتگزاران کشور به ویژه کارکنان خدوم و مسئولان این نهاد انقلابی را از خداوند متعال مسالت می نمایم. اسد قاسمی فرماندار شهرستان مهران